Sözleşmeli Personel Alımı Nasıl Takip Edilir?

581
Sözleşmeli Personel İlanı
Sözleşmeli Personel İlanı
Google Adsense

Kamu kurumlarında çalışmak ve hizmet vermek isteyen hemşireler için bu sürecin takibi çok önemlidir. Kurumların sözleşmeli personel alımı nasıl takip edilir ve nasıl başvuru yapabileceğinizi anlatacağım.

Gözlediğim kadarıyla birçok arkadaşımız bu sürecin takibini haber siteleri ve bir takım sosyal medya hesapları üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu süreci takip etmek adına faydalı ve güncel platformlar nispeten var fakat güncel olmayan ve yanlış bilgilendirmeler yapan kişiler ve kurumlarda bulunmaktadır.

Kamu Kurumları Nerede ve Ne Zaman İlan Yayınlar?

Google Adsense

Kamu kurumları ihtiyaç doğrultusunda belirli zamanlarda ilan açarlar ve Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre bir alım gerçekleştirirler. Hemşire, ebe, fizyoterapist, att vb. birçok meslekten alım yaparlar.

Bu ilanların tümü Devlet Personel Başkanlığı web sitesinde paylaşılmak zorundadır.

Bu ilanları paylaşan tüm sayfa ve platformlar bu site üzerinden sizlere aktarım yapmaktadır.

Link: Sözleşmeli Personel Alım İlanları 

Sözleşmeli Hemşire İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Öncelikle ilanı DPB’da yayınlanan kurumun sitesine girin ve istenen belgeleri kontrol edin. Genellikle ilanlar kurumların duyurular kısmında paylaşılır. İstenen evrakların tamamı toplandıktan sonra bireysel olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Uyarı: Kamu kurumlarının nerdeyse tamamı posta, e-posta gibi yollarla başvuruları kabul etmemektedir. Doğrudan kendiniz giderek bireysel olarak başvurmanız gerekmektedir.

Google Adsense

CEVAP VER

Lütfen yorum ekleyiniz!
Lütfen bu alana isminizi giriniz.