Sarıçoban Ailesinin Emekleri Kül Oldu!

81
Merzifon'da Çiftlikte Yangın
Merzifon'da Çiftlikte Yangın
Google Adsense

SARIÇOBAN AİLESİNİN TÜM EMEKLERİ KÜL OLDU

12.03.2024 tarihinde 11:00-12:00 saatleri sularında Amasya’nın Merzifon ilçesine bağlı Bağlarbaşı Mahallesi Kocabağlar mevkiinde bulunan Sarıçoban ailesine ait kiralık çiftlikte sebebi bilinmeyen bir yangın çıktı. İlk belirlemelere göre ailenin park halindeki traktöründe başlayan yangın ağıl ve samanlığa ulaşarak 100’ü aşkın küçükbaş hayvan ve 3 adet büyükbaş hayvanının yanarak telef olmasına sebebiyet verdi.

Olayın yaşandığı saatlerde çiftlikte bulunmayan aile bireylerine komşular telefon yoluyla ulaşarak bilgi verdi ve itfaiye ekiplerine ulaşım sağladılar. İtfaiyenin tüm çabalarına rağmen yoğunlaşan ateş söndürülemedi tüm emekler yok oldu ve hayvanları yanarak hayatını kaybetti. Üzücü olay sonrası Merzifon Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Ergül aileyi ziyaret etti ve olay yerinde ekibi ile incelemelerde bulundu. Ailenin bu zor günlerinde belediye olarak yanlarında olacaklarını ifade etti.

Google Adsense

Kısıtlı maddi imkanlarla hayvancılık ve tarımla uğraşan Yücel Sarıçoban ve Ziram Sarıçoban kardeşler yaşanan durumdan ötürü çok üzgün olduklarını, tüm emeklerinin maddi-manevi yok olduğunu ve ilgililerden desteklerini beklediklerini ifade ettiler.

Geriye kalan ve yüzlerce hayvandan kurtarılabilen koyunlar ise yürekleri burktu. Ailemize geçmiş olsun dileklerimizi aktarıyoruz.

Sitemiz aracılığı ile ailenin sesini duyurmak ve onlara yardımcı olmak boynumuzun borcudur. Maddi-manevi destek olmak ve ailemizi bu zor çıkmazın içerisinden çıkartmak isteyen sağduyulu ve yardımsever insanlarımız bizimle iletişime geçebilirler.

İletişim Formu

Google Adsense

CEVAP VER

Lütfen yorum ekleyiniz!
Lütfen bu alana isminizi giriniz.