Kamu-Özel Sektör Hemşire Maaşları 2024

118
hemşire maaşları 2024
hemşire maaşları 2024
Google Adsense

Mesleği tercih etmeyi düşünen veya yeni mezun olacak olan takipçilerimizin işe başladıklarında ne kadar ücret alacaklarını ortalamaya çok yakın rakamlarla sizlerle paylaşmak istedik.

Günümüzde, özellikle bu yıl itibariyle kamu ile özel sektör arasında maaş skalası makası çok fazla açılmış durumda. Kamuda çalışan bir hemşire mesaisiz ve ek ücretleri dahil etmeden 40-41 bin lira civarı alırken özel sektörde bu rakam 24 binlere kadar düşebiliyor.

Kamuda çok fazla mesai yapan ve yoğun çalışan birimlerde görev alan hemşireler tüm ekstralarla beraber 50.000-52.000₺ gibi rakamları kazanabiliyorlar. Özel sektörde ise bu rakam edindiğimiz bilgilere göre maksimum 35.000₺ bandına çıkabiliyor.

Google Adsense

Kurumsal A+ özel hastanelerde gündüz (poliklinik) birimlerinde çalışan hemşireler ortama 25.000₺ civarında bir maaş alırken, servis ve yatan hasta katlarında vardiyalı çalışan hemşireler ortalama 28.000₺ alıyorlar. Özellikli birimlerde ise gece farkı ve kapalı alan farkları gibi ekstralarla beraber ortalama 30.000-35.000₺ aralığında kazanabiliyorlar. Sizlerde kurum ismi vermeden yorumlar kısmından çalıştığınız birimi ve ortalama maaş skalasını paylaşabilirsiniz.

Arkadaşlar maalesef bu maaş skalasının belirlenmesinde meslek mensuplarının katkısı oldukça yüksek. Düşük ücretlere çalışmayı kabul etmeyin, bizler profosyonel meslek grubuyuz. İş görüşmelerinde beklentinizi söylemekten çekinmeyin. İşveren sizin üzerinizden milyonları götürürken sizler haftada 50-55 saat çalışıp 24.000₺ gibi komik rakamlara kanaat etmeyin.

Google Adsense

CEVAP VER

Lütfen yorum ekleyiniz!
Lütfen bu alana isminizi giriniz.