Hemşireler İçin Farklı İş Alanları

321
hemsireler-icin-farkli-calisma-alanlari

Hemşireler İçin Farklı İş Alanları

Hastane ortamından sıkılan veya henüz iş hayatına adım atmamış hemşireler için farklı iş alanları araştırması gerçekleştirdik. Bildiğiniz üzere hemşirelik alanında gerek kamusal gerek özel sektörlerde onlarca çalışma alanı bulunmaktadır.

Yaptığımız araştırmalar sonucunda son 2-3 yıl içerisinde hemşireler bir çok alanda aranılan ve tercih edilen bireyler olmuşlardır. Sizleri sabırsızlandırmadan hemşireler için farklı çalışma alanlarını paylaşmak istiyoruz.

1. İş Sağlığı ve Güvenliği İş Yeri Hemşiresi

isyeri-hemsireligi

Yasa tasarısı çerçevesinde belirlenen iş yeri hekimi ve iş yeri hemşiresi çalıştırma mevzuatı ile beraber son 4-5 yıl içerisinde küçük-orta ve büyük ölçekli işletmeler iş yeri hemşiresi çalıştırmaya başlamıştır. Aranılan kriterler arasında iş yeri hemşireliği için sertifika alınmış olması gerekmektedir.

İş yeri hemşiresi olmak isteyen adaylar belirlenen kurslara kayıt olarak 90 saatlik eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sınava katılarak başarılı olmaları gerekmektedir.

Kariyer.net ilanlarında General Mobile ve bir çok dev firmanın iş yeri hemşiresi ilanlarına denk geldik. Farklı bir alanda hemşirelik yapmak isteyenler şansını deneyebilirler.

2. Otel Hemşiresi

otel-hemsireligi

4-5 yıldızlı kurumsal ve kaliteli hizmet vermek isteyen otelciler misafirlerinin ve müşterilerinin güvenliğini sağlamak adına hekim ve hemşire çalıştırmayı tercih ediyorlar. Yaz dönemlerinde boğulma ve bir takım riskleri bertaraf etmek ya da müdahalede bulunmasını sağlamak adına profesyonel sağlık çalışanları temin etmektedirler. İşinden sıkılan veya farklı bir alanda çalışmak isteyen hemşireler şansını deneyebilir.

3. Enteral Beslenme Hemşiresi

enteral-beslenme-hemsiresiBilinci kapalı veya oral beslenemeyen yatağa bağımlı hastalar takılan nazogastrik sonda veya karın duvarının ağızlaştırılması (peg) işlemi sonucunda enteral olarak, mamalar yardımı ile beslenmeye devam etmektedirler.

Bu mamaların ve ürünlerin üretici firmaları markanın tanıtımı veya ürünlerin kullanımının hasta yakınlarına ya da hastane çalışanlarına anlatılması ve eğitimi için hemşireleri tercih etmektedirler.

4. Provizyon Hemşiresi

provizyon-hemsiresi

Özel sağlık sigortası yapan firma ve şirketler son dönemlerde provizyon işlerini yürütmesi için hemşireler aramaktadırlar. Masa başı olarak çalıştırılan ve onay işlemlerini yürüten hemşireler hastane ve hasta ilişkilerinden uzak bir dünyada çalışmaktadırlar. İstanbul ve İzmir gibi şehirlerde tercih edilmektedir.

5. Okul Revir Hemşiresi

revir-hemsiresi

Özel ilköğretim seviyesinde okullarda veya özel kreşlerde çocuklara genel sağlık taramalarını yapacak veya acil durumlarda ilk yardım müdahalesinde bulunacak bireyler olarak hemşirelik diplomasına sahip profesyonel sağlık çalışanları aranmaktadır. Farklı bir iş alanı olarak çocuklarla birlikte olmak isteyen hemşireler tercihlerini revir hemşireliğinden yana kullanabilirler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here