İstanbul’da Hemşirelere En Yüksek Maaş Veren Hastaneler

5237
hastaneler
hastaneler

İstanbul’da Hemşirelere En Yüksek Maaş Veren Hastaneler

1.  Amerikan Hastanesi

amerikan-hastanesi
amerikan-hastanesi
amerikan-hastanesi-giris
amerikan-hastanesi-giris

Vehbi Koç Vakfı bünyesinde kurulan kar amacı gütmeyen sağlık kuruluşlarından birisidir. 

Doktor, hemşire ve sağlık çalışanları, sahip olduğu tanı ve tedavi teknolojileri, idari sistem ve süreçleriyle sağladığı hasta bakım kalitesini 92 yıldır Kuzey Amerika standartlarında yaşatan Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, ülkemizde sağlık sektörünün gelişmesinde kilit rol oynamaktadır.

Etik yaklaşımı ve yarattığı güven duygusu ile doktorların, hemşirelerin, tüm sağlık çalışanlarının ve hastaların gözünde saygınlık kazanmıştır.

Maaşları: Erkekler için askerlik şartını tamamlamış, erkek ve bayan hemşirelerin 2 yıl ya da bölüme göre 1 yıl iş deneyimi şartı arayan kurum ayrıca lise mezunu hemşireleri işe almayı pek tercih etmemektedir, daha çok lisans mezunu hemşireleri bünyesine dahil ediyor. 2017 itibari ile Amerikan hastanesi maaşları vergi dilimine girdiği için ortalama alındığında 3300-3500 Türk Lirası Servis hemşireleri, özel birimler içinde 3500-4000 Türk Lirasına varan ücretler teklif etmektedir. 

Ekstra Avantajlar: 3 ayda bir ikramiye, gece farkı, kira yardımı, yakacak yardımı, deterjan yardımı, senede 1 defa cumhuriyet altını… 

2. Koç Üniversitesi Hastanesi

koc-universitesi-hastanesi
koc-universitesi-hastanesi
koc-hastanesi-disardan-gorunum
koc-hastanesi-disardan-gorunum

2010 – 2011 eğitim yılında ilk öğrencileriyle öğretim yaşamına başlayan Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi, yenilikçi anlayışı ve dinamik kadrosuyla üst düzeyde klinik tıp anlayışına sahip doktorlar yetiştirmektedir. Koç Üniversitesi Hastanesi, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin araştırma ve eğitim hastanesidir. 

2012 yılında hastanenin temel atma töreni gerçekleştirilmiş, Eylül 2014’te projenin birinci etabı tamamlanmıştır. Bu etap bitiminde hastane, Kuzey Amerika standartlarında 24 yatak kapasiteli 8 servis ile toplamda 192 tek kişilik hasta odası, 12 ameliyathane, 55 yatak kapasiteli (16 genel, 16 çocuk, 8 kalp cerrahisi ve 15 yeni doğan) yoğun bakım ünitesi, 14 kemik iliği transplantasyon yatağı ve 49 yataklı anestezi girişim ve ameliyat öncesi & sonrası bakım ünitesiyle hizmete açılmıştır.

Maaşları: Lisans mezunu ve erkekler için askerlik şartını tamamlamış ayrıca deneyim şartı arayan kurum ortalama olarak servis hemşireleri için 3200 Türk Lirası ücret, diğer özel birimlerinde çalıştıracağı hemşireleri içinse yoğun bakım, ameliyathane vs. 3300-4000 civarı ücretler teklif etmektedir.

Ekstra Avantajlar:3 ayda bir ikramiye, gece farkı, kira yardımı, yakacak yardımı, deterjan yardımı, senede 1 defa cumhuriyet altını… 

 

3. Florence Nightingale Hastanesi

florence
florence
florence-nightingale-sisli
florence-nightingale-sisli

1989 Senesinde Kardiyoloji alanında hizmet vermeye başlayan Şişli Florence Nightingale hastanesi şu an 7 hastanesi sayısız hizmeti ile sayılı sağlık kuruluşları arasında yerini almaktadır.

1993 senesinden itibaren kesintisiz bir şekilde eğitim hastanesi olarak sağlık hizmetleri ile akademik faaliyetlerini beraber devam ettirerek birçok uzmanlık dalında ihtisas vermiştir. Araştırma ve Uygulama merkezi olarak çalışan, Sağlık Bakanlığı tarafından 3. basamak statüde seviyelendirilen, SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) ile anlaşmalı bir hastanedir.

Maaşları: Lise mezunları hemşireleri şu an için hastanede kabul eden grup yeni başlayan deneyimsiz servis hemşireleri için 2500-2600 lira ücret vermektedir. Lisans mezunu hemşireler için bu fark +100 lira olup 2600-2700 lira arasında ücret almaktadırlar. Özel birimlerde çalışacak olan hemşireler ise ( yoğun bakım, ameliyathane vs. ) 2700-2800 lira civarında maaş almaktadırlar.

Ekstra Avantajlar:Florence Nightingale Hastanelerinde çalışan hemşireler için lojman hizmeti bulunmaktadır. 

 

4. Acıbadem Hastaneleri

acibadem-saglik-grubu
acibadem-saglik-grubu
fulya-acibadem
fulya-acibadem

Başta İstanbul olmak üzere bir çok ilde hizmet veren Acıbadem Sağlık Hizmetleri özellikle Fulya ve Maslakta’ ki donanımlı hastaneleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Acıbadem Fulya Hastanesi 2010 senesinden bu yana İstanbul’un en yoğun yerleşim bölgelerinden biri olan Beşiktaş’ta, tıbbın tüm bölümlerinde hizmet veriyor.

Hastanenin birçok özel sağlık sigortası ile anlaşması bulunuyor.

Maaşları: Tercihlerini genellikle lisans mezunu hemşire adaylarından yana kullanan Acıbadem Sağlık hizmetleri yeni başlayan hemşirelere servis bazında ortalama 2400-2500 lira gibi bir ücret vermektedir. Özel birimlerinde ise ameliyathane ve yoğun bakım bakım 2700-2800 türk lirası civarlarında ücret vermektedir.

Ekstra Avantajları:

Bilinen tek avantajı çalışanları için lojman ve beraberinde servis + 

 

5. Medipol Mega Hastaneler Kompleksi: Medipol Üniversitesi Hastanesi

medipol
medipol
medipol-hastanesi
medipol-hastanesi

Türkiye’nin en büyük özel sağlık yatırımı Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, Medipol Üniversitesi ile gerçekleştirilen afiliasyon sonucu Medipol Üniversitesi Hastanesi olarak sağlık sektörüne dev bir adım attı.

Birçok yeniliklerin yaşandığı Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, bir Üniversite Hastanesi olmasının yanında bünyesinde dört ayrı hastaneyi bulundurarak yine Türkiye’nin ilk özel sağlık kompleksi olma unvanını taşıyor. Genel, Onkoloji, Kalp-Damar Cerrahisi ve Diş Hastaneleri ile büyük bir sağlık yatırımı gerçekleştiren Medipol Mega Hastaneler Kompleksi, aynı zamanda Türkiye’nin en çok branş sayısına sahip hastanesi olarak göze çarpıyor.

Maaşları: Lisans mezunu hemşireler için servislerde yeni başlayan ve tecrübesiz elemanlarının ortalama maaşları 2500-2600 türk lirası civarındadır. Özel birimlerde çalışanların ise deneyimli elemanlar olduğundan 2800 türk lirasına varan maaşlar verilmektedir.

Ekstra Avantajlar: 

Bilinmemektedir.

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here