Hemşireler Hafta Sonu Çalışıyor Mu?

2610
Hemşire Çalışma Takvimi
Hemşire Çalışma Takvimi
Google Adsense

Hemşireler Hafta Sonu Çalışıyor Mu ?

” Hemşireler hafta sonu çalışıyor mu ? ” sorusu bölümü tercih etmek isteyen kişilerin merak ettiği hatta hafta sonlarının tatil olmasını arzu ettiği bir sorudur.

Hemşirelik mezunlarının iş hayatına atıldığı bir çok sektör bulunmakta ve bu durum değişiklik göstermektedir. Çalışıyor ya da çalışmıyor demek tamamen yanlış olacaktır. Örnek vermek gerekirse poliklinikte hemşire olarak hizmet vermekte olan kişinin çoğunlukla ”Pazar” günleri tatil olmaktadır.

Yoğun bakım ve yatan hasta katlarında ise genellikle vardiyalı bir şekilde çalışıldığı için hazırlanan nöbet listesinde Cumartesi veya Pazar günleri nöbet tutma ihtimaliniz bir hayli yüksek oluyor.

Google Adsense

Hafta sonları çalışmak istemeyen hemşirelerin özellikle işe girerken ve iş görüşmelerinde gündüz birimi istediklerini (poliklinik) belirtmeleri gerekir. Poliklinikler hafta sonu hizmet vermediği için izinli olursunuz ve hafta içi ise sadece gündüz saatlerinde çalışırsınız.

Google Adsense

6 Yorum

  1. Hemşirelik mesleği eğer insanlarla iletişim kurmakta sıkıntı yaşamıyorsan cok güzel bir meslek.ama calıştığımız sektör 24 saat ve 365 gün aralıksız bir iş olduğundan nöbet tutmak zorundayız.yada gece vardiyesine kalmak zorundayız.sadece mesai sartlarımızı düzene koysalar,ve hafta da 40 saat te sabit bırakılsa meslektaşlaımı hiç sıkıntı yaşamayacaktır.bunun içinde örgütlenmek gerekiyor.

  2. Hemşirelik mesleği çok önemli bir meslek. ve yurtdışında çok aranan bir meslek . burada 1 2 yıl çalışıp dil öğrenip özellikle almanya kanada vs vs ülkelere gitmenizi orada daha insancıl şartlarda çalışmanızı öneririm. işinizde kolay gelsin

  3. Merhaba hemşirelik kazandım ama aklıma takılan bir soru var yardımcı olursanız sevinirim hemsirelikte gece calismak nöbete kalmak zorunlu mu bunu merak ediyordum cevaplarsanız çok mutlu olurum iyi günler 🙂

    • Çalıştığın birime bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Poliklinik hemşiresi olursan sürekli gündüzleri çalışırsın ama diğer birçok birimde gece nöbetine kalmak zorundasın.

  4. Merhaba, Poliklinik hemşire olmak istiyorum acaba bayramları çalışıyorlar mı yani çalışmadıkları zamanlar ne zaman ? Ve nöbete kalmak zorunlu mu ?

CEVAP VER

Lütfen yorum ekleyiniz!
Lütfen bu alana isminizi giriniz.