2018 Yılı Sağlık Bakanlığı Devlet Kadrosu Hemşire Alımları

4948
Hemşire Alımı
2018 Sağlık Bakanlığı Hemşire Alımı
Google Adsense

2018 Yılı Sağlık Bakanlığı Devlet Kadrosu Hemşire Alımları

Sağlık bakanı Dr. Ahmet Demircan 2018 personel ve devlet memuru alımları ile ilgili olarak büyük bir adım attı. Türkiye Büyük Millet Meclisine sunulan önerge sonrası tüm sağlıkçıların rahatlayacağı bir gelişme yaşandı.

Sağlık personeli alımları hakkında Sağlık Bakanlığı tarafından 2018 senesi hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerçekleştirilen görüşmeler sırasında Sağlık Bakanlığına alınacak personel sayısı da görüşüldü. Sağlık Bakanlığı en fazla personel alımı sağlanacak bakanlıklar içerisinde yer almaktadır. Alınacak personel kadroları içerisinde Hemşire, Sağlık Denetçisi, Veteriner Hekim, Tıbbi Teknolog, Ebe, Sağlık Memuru, Diş Protez Teknisyeni, Laborant gibi kadrolarda alım sağlanacaktır.

2018 yılı itibari ile 36 bin sağlıkçı alımı için kadro açıldı, bunların 20 bin kişilik kısmını Hemşire alımları olarak gerçekleştirilecek.

Google Adsense

Kadrolar Özellikle Hangi İllerde Ağırlıklı Olarak Açılır ?

Sağlık memuru alımı ile ilgili açılacak 36 bin kişilik kontenjanın özellikle büyük şehirlerde ki eksik personel sayısını tamamlamaya yönelik olacağını düşünüyoruz. İstanbul, Ankara, Kocaeli gibi büyükşehirlerde kontenjanların ağırlıklı olabileceği kanısındayız.

Daha sonra ki kontenjanların ise özellikle yeni açılmış ve açılacak olan şehir hastanelerine verileceği aşikardır.

2016 Kpss Sonuçlarına Göre Tercih Hakkını Henüz Yapmayanlar Şanslılar

2016 yılında Kpss-Gk-Gy sınavlarına girerek başarı elde ettikten sonra tercih haklarını 2 yıl kullanabilen ve bu süreç içerisinde herhangi bir tercih gerçekleştirmemiş adaylar içinde bu yılın şans getirdiğini söyleyebiliriz. İstedikleri puanı elde edemeyen ve istedikleri şehri yazamayan adaylar bu yıl kontenjan bolluğu sebebi ile kazanma ihtimallerini yükseltmiş oluyorlar.

Sağlık Bölümleri ile İlgili Her Alanda Geniş Kontenjan !

Sadece hemşirelik alanında değil bir çok sağlık bölümleri için 16 bin kontenjan ayıran Türkiye Büyük Millet Meclisi bütçesi her alandan sağlıkçının umutlarını yükseltti. Özellikle diş protez teknisyeni ve laborant gibi senelerdir atama bekleyen sağlık çalışanlarının yüzünü güldürdü.

Google Adsense

4 Yorum

    • Merhaba Zeynep,

      Bildiğim kadarıyla 2014 yılından önce sağlık liselerinden mezun olanlar hemşire ünvanına sahip olabiliyor. Ocak 2014 sonrası hemşire yardımcısı olarak sınıflandırılıyor.

      Bununla ilgili bir araştırma yapacağım, takipte kal.

  1. Hayır ben 2015 mezunuyum hemşire unvanı aldim bizden sonraki dönemde son olması lazım 2016 mezunları da hemşire sonrası degil

  2. Merhaba ben bu yıl mezunuyum .2018’deki 2. Merkezi atamalarda hemşirelik kadrosunu göremedim .bizim atalarımız da buradan yapılmıyor mu ? bu konuda fazla bilgim yok bilgilendirirseniz sevinirim.

CEVAP VER

Lütfen yorum ekleyiniz!
Lütfen bu alana isminizi giriniz.