Sağlık Bakanlığı Hemşire Alımı 2019

1032
Sağlık Bakanlığı Hemşire Alımı
Sağlık Bakanlığı Hemşire Alımı
Google Adsense

Sağlık Bakanlığı Hemşire Alımı 2019

Uzun zamandır atama bekleyen hemşireler için güzel haberi sitemiz aracılığı ile vermek istedik. Sağlık Bakanlığı Hemşire Alımı belli oldu.

22 Temmuz 2018’da yapılan KPSS sınavı sonrası tüm adaylar atama beklerken aradan geçen 7 ay sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sağlık sektörüne alım yapılacağına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanlığı tarafından alınacak personel konusuna değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzde ki günlerde hemşire, doktor ve sağlık memuru alımı yapılacağını işaret etti. Belirtilen kadrolara yapılan alımların ilerleyen günlerde sayısının artacağını söyledi.

Google Adsense

”Çok Ciddi Eleman Alımımız Olacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “6 binin üzerinde ambulansa sahibiz. Yatak kapasiteleri artacak. 3 Bin 600 yataklı Bilkent Şehir Hastanesini açıyoruz. Vatandaşımızın çektiği çileler son bulsun istiyoruz. Ambulans servisleriyle ve her şeyiyle, doktor noktasındaki sayımızı daha da arttırmak, sağlık memuru, hemşire tüm bunlarda da sayıyı arttıracağız Sağlık Bakanımızın ifade ettiği gibi burada çok ciddi bir eleman alımımız olacak. Bunlarla beraber de bu şehir hastanelerinde güçlü ekipmanlarla , güçlü ekiplerle , teknoloji olarak ileri bir teknoloji kullanılıyor. İstihdam ayrı, teknoloji ayrı. Bu konularda her şeyi tepeden tırnağa, nerelerde, ne tür aksama varsa bu adımlar atılacak.”

Önümüzde ki günlerde net kontenjan sayılarının açıklanacağını ve 31 Mart’dan önce atama  yapılacağını düşünüyoruz.

Google Adsense

CEVAP VER

Lütfen yorum ekleyiniz!
Lütfen bu alana isminizi giriniz.