Güncel Hemşire Maaşları Ne Kadar? 2017 Devlet ve Özel Sektör

717
hemsire-maaslari-ne-kadar_800x516
hemsire-maaslari-ne-kadar_800x516

Hemşirelerin ve hemşirelik öğrencilerinin dahi merak ettiği konulardan birisi olan hemşirelik maaşlarını sizlerle beraber ele almak istedik. Topladığımız maaş verileri özel sektörlerde hemşirelik yapan ve devlet hastanelerinde kadrolu çalışanların en güncel 2017 Temmuz ayına ait maaşlarıdır.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki özel sektörde hemşirelik yapan arkadaşlar bulundukları şehre ve çalıştıkları bölüme göre çok değişken maaşlar aldığını gözlemledim. Kamu Hastaneleri Birliğinde kadrolu olarak çalışan hemşirelerin ise maaşlarında bu gibi değişkenlikler ve uçurumlar çok fazla gözlenmiyor.

Kamu Hastaneleri Birliği Kadrolu Hemşire Maaşları

Temmuz Ayı İtibari İle 1.Derece / 1.Kademe Bekar Lisans Mezunu Hemşire Maaşları

Görev Yeri: İstanbul Tüm Semtleri

NET MAAŞ: 3,453.50 ₺

Görev Yeri: Ankara Tüm Semtleri

NET MAAŞ: 3,453.50 ₺

Görev Yeri: İzmir Tüm Semtleri

NET MAAŞ: 3,453.50 ₺

Görev Yeri: Kocaeli Tüm Semtleri

NET MAAŞ: 3,453.50 ₺

Görev Yeri: Gaziantep Tüm Semtleri

NET MAAŞ: 3,453.50 ₺

 

Temmuz Ayı İtibari İle 1.Derece / 1.Kademe Evli (eşi sigortalı) 72 Aydan Küçük Çocuğu Olan Lisans Mezunu Hemşire Maaşları

Görev Yeri: İstanbul Tüm Semtleri

NET MAAŞ: 3,524.85 ₺

Görev Yeri: Ankara Tüm Semtleri

NET MAAŞ: 3,524.85 ₺

Görev Yeri: İzmir Tüm Semtleri

NET MAAŞ: 3,524.85 ₺

 

Gördüğünüz üzere devlete atanan hemşirelerin maaşlarında çok fazla oynamalar yaşanmamış, sadece çocuk sayısı ile orantılı olarak maaşlarınız artış göstermektedir. 6-7 çocuğu olan hemşireler şu an 4000 lira civarında maaş alabiliyorlar. Çocuk sayısı ile maaşınız doğru orantılı olarak artıyor.

 

Şimdi de özel sektörde hemşirelerimizin aldıkları ücretlere değinelim. Baştan söylemeliyim ki büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Özel Sektör Hemşire Maaşları

Özel sektör maaşlarını belirtirken hastane ve kurum ismi belirtmek yerine yine bölge bölge sizlere aktarmak istiyorum.

Temmuz Ayı İtibari İle Özel Sektörde İşe Başlayan Lisan Mezunu Hemşire Maaşları

Görev Yeri: İstanbul

İstanbul’un merkezi Şişli, Beşiktaş vs. gibi ilçelerinde büyük kurumsal hastanelerde işe başlamak isterseniz genellikle tecrübesiz olduğunuz için sizi servis hemşiresi yapmak isteyeceklerdir. Bu durumda da ortalama olarak ilk girişte 2400 tl ile 2800 tl arasında değişen ücretler talep edilecektir.

Görev Yeri: İç Anadolu Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, Doğu Bölgesi

Bu bölgelerde ki illerden herhangi bir özel hastanede çalışmayı düşünürseniz Temmuz ayı itibari ile yeni lisans mezunu hemşirelere asgari ücretten başlayan maaşlar verilecektir. Örneğin 1300 tl ile 1600 tl arasında değişen rakamlarla bu bölgelerde hemşirelik yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum ekleyiniz!
Lütfen bu alana isminizi giriniz.