Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz İstanbul Kart | Sağlık Çalışanı Kartı

1003
Ücretsiz İstanbul Kart
Ücretsiz İstanbul Kart
Google Adsense

Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz İstanbul Kart | Sağlık Çalışanı Kartı

Sağlık çalışanlarının zor şartlar altında çalıştığı şu günlerde yapılan bazı uygulamalar yüzleri bir nebzede olsa tebessüm ettirmeye yetiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak sağlık çalışanlarına ücretsiz geçiş hakkı tanınan bir karttan bahsedeceğim.

İstanbul sınırları içerisinde kullanacağınız bu kart sayesinde, tüm sağlık çalışanlarına toplu taşıma araçlarına ücretsiz biniş hakkı tanınmış oldu. Bir defaya mahsus olarak 10 lira ücret karşılığında tahsis edilen kartınızı bu dönemde kullanabileceksiniz.

Kartınızı online başvuru yöntemi ile almanız gerekmektedir. İstanbul kart başvuru sitesi üzerinden kayıt olup, gerekli formu doldurduktan sonra yine aynı şekilde online olarak kart ücretinizi ödüyorsunuz. Kartınız 2 gün içinde basıldıktan sonra adresinize teslim ediliyor.

Google Adsense

Başvuru Adresi: https://bireysel.istanbulkart.istanbul

Başvuru Aşamaları;

  • Kayıt olun ve giriş yapın. Giriş esnasında telefon numaranıza kod geliyor, 1-2 dk içinde girmeniz şart.
  • Solda ki menüden İstanbul Kart almak istiyorum seçeneğine tıklayın.
  • En altta yer alan Sağlık Çalışanı Kartı seçeneğine tıkladıktan sonra gerekli yönlendirmeleri tamamlayın. Sizden bir adet uygun kriterlerde vesikalık fotoğraf istemektedir.

Kartın Adresinize Gelme Aşamaları;

  • Başvurudan 1-2 gün sonra telefonunuza PTT’den mesaj gelecek ve gönderi barkod numarası yazacaktır. Bu numara 12 saat sonra aktif olur ve ptt gönderi takip sitesi üzerinden kartınızın nerede olduğunu görebilirsiniz.
Google Adsense

CEVAP VER

Lütfen yorum ekleyiniz!
Lütfen bu alana isminizi giriniz.