Hemşireler Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Şey

1725
Hemşireler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hemşireler Hakkında Bilmeniz Gereken 6 Şey

Hemşireler ve sağlıkçılar hakkında bilmeniz gereken 6 şeyi sizler için derledik. Özellikle meslek dışından kişilerde merak uyandıran ve bilmelerinin faydalı olduğu maddelerdir.

1Uyumayı Severler 

Uyuklayan Hemşire

Yoğun ve tempolu bir nöbet sonrası evine veya lojmanına gelen hemşire hemen uyumak isteyecektir. Özellikle vardiyalı birimlerde çalışan hemşireler gece uykularından mahrum kaldıkları için sürekli uyku gereksinimine hasret yaşarlar.

2Hafta Sonları ve Tatil Günleri Çalışmak Zorunda Kalabilirler

Eğlence Planı ve Hemşire

Hemşire bir arkadaşınızla ya da sevgilinizle hafta sonuna plan yapmış olabilirsiniz. Tam eğleneceğiz diye düşündüğünüz bir an telefon gelir ve hemşire arkadaşınız nöbete çağırılır. 😀 Bu gibi durumlara hazırlıklı olmanızda fayda var.

3Kahvesiz ve Kafeinsiz Yaşam Düşünemeyiz

Hemşirelerin Kafein Düşkünlüğü

Özellikle geceleri ve nöbet aralarında dinç kalabilmek ve uykumuzun açılması için bol bol kafein tüketimi gerçekleştiririz. Hemşirelerin vazgeçilmez içeceklerinden birisi de kahvedir.

4Ortamda Konuşulan Tek Şey Hemşirelik ve Hasta Muhabbetleri Olacaktır

Hemşirelerin Ortamı

Aile içinde veya arkadaş ortamında denk geldiğinizi düşünüyorum. Sağlık çalışanlarının bir arada olduğu ortamlarda genellikle hastane muhabbetleri dönmektedir, bu muhabbetlere dışarıdan ve yabancı kaldıysanız sıkılmanız oldukça muhtemeldir. 😉

512 Saatten Uzun Süreler Çalışabilirler

Hemşirelerin Çalışma Saatleri

Standart olarak 12 saat olarak yazılan mesai saatleri bazen uzayabilmektedir. Özellikle devretme saatlerinde hasta sayımız çok ve işler komplike bir hal almışsa işten çıkış süremiz uzayabilir. Örnek vermek gerekirse sabah 7:30’da nöbeti teslim edip, 8:00’de çıkması gereken hemşire bu gibi durumlarda çıkamayabilir ve işi uzayabilir.

6Abur Cubur Tüketmeyi Severler 

Hemşirelerin Yemek Alışkanlıkları

İş yerinde bolca atıştırmalık abur cubur tüketen hemşireler, bu alışkanlıklarını evde de sürdürebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorum ekleyiniz!
Lütfen bu alana isminizi giriniz.