Hemşire Ambulansta Çalışabilir Mi?

1816
Ambulans Hemşire
Ambulans Hemşire
Google Adsense

Hemşire Ambulansta Çalışabilir Mi ?

Hemşirelerin ambulansta çalışma durumu uzun süredir tartışmaya açık ve araştırılan bir konu olmuştur. Hemşire ambulansta çalışabilir mi ? Bir çok forumda bununla alakalı olarak başlıklar açıldığını görebiliyoruz.

Sizler için hemşirelerin ambulansta çalışıp çalışamayacağını araştırdık ve paylaşmak isteriz. Edindiğimiz bilgilere göre  özel şirketlerin ambulansları paramedik, acil tıp teknisyeni dışında hemşireleri de ambulansta çalıştırıyorlar.

Bildiğiniz üzere ambulansta bulunan ekip hastanın hava yolu açıklığını sağlamak amacıyla acil bir müdahale ile hastayı entübe edebiliyor. Hemşirelerin görev yetki ve sorumlulukları arasında ise entübasyon işleminin var olmadığını düşünürsek benim kişisel fikrim hemşirelerin ambulansta çalıştırılmasını etik bulmuyorum.

Google Adsense

Kadrolu 4B hemşireler de ise durum biraz farklı 4929 ayrımı yapılmadan herhangi bir birime görevlendirilebilirler. Kadrolu hemşireler idari amirlerinin emirleri doğrultusunda ambulans da dahi görev yapabilirler.

Paylaşılan verilere göre yasalarda böyle bir kısıtlamanın mevcut olmadığı söyleniyor.

Komuta kontrol merkezinde ise sağlık alanında uzmanlaşmış ATT, Hemşire ve bir çok sağlık profesyoneli vardiyalı olarak görev yapabilir.

 

Google Adsense

CEVAP VER

Lütfen yorum ekleyiniz!
Lütfen bu alana isminizi giriniz.