Ana Sayfa Etiketler Biyomedikal sınıf sorunu

Etiket: biyomedikal sınıf sorunu

Biyomedikal Teknikerleri Hizmet Sınıfı Sorunu

Biyomedikal Teknikerleri
Biyomedikal Teknikerleri

Biyomedikal Teknikerleri Hizmet Sınıfı Sorunu

Merhaba, değerli takipçilerim ve okurlarımız

Uzun süredir güncel içerik üretmiyorum ve paylaşım yapmıyordum. Maillerimi kontrol ettiğimde biyomedikal teknikeri kardeşlerimin iletişime geçtiğini farkettim. Onların sesi olmamızı istemişler ve mağduriyetlerini ifade etmişler.

Bize de bunu duyurmak düşer diyorum.

” Bizlerin sizden bir isteği var. Bizim sesimizi duyurabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederiz. Bizler Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu’ndan mezun olan biyomedikal teknikerleriyiz. Fakat bizleri  Sağlık Hizmetleri Sınıfı’nda değil de Teknik Hizmetler Sınıfı’nda gösteriyorlar. Sağlık Hizmetleri Sınıfı’nda olmadığımız için işsiz kalmaktayız. Açıklama aşağıdadır.

Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu’ndan mezun olan.Sağlık Bakanlığından diploma tescili yaptırabilen ve bunun sonucunda sağlık personeli olan. 22.05.2014 Tarih’li Resmi Gazete’nin, 29007 No’lu Resmi Gazete Sayısı’ndaki, SAĞLIK MESLEK MENSUPLARI İLE SAĞLIK HİZMETLERİNDE ÇALIŞAN DİĞER MESLEK MENSUPLARININ İŞ VE GÖREV TANIMLARINA DAİR YÖNETMELİK’te görev tanımı yapılmış olan. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlık Meslekleri Dairesi Başkanlığı’nda sağlık meslekleri arasında adı olan. Sadece Sağlık Bakanlığı çalışanları ve Sağlık Bakanlığı tarafından diploması tescil edilmiş olan sağlık çalışanlarının girebildiği Sağlık Bakanlığı Entegre Kurumsal İşlem Platformu’na giriş yapabilen.”Biyomedikal Teknikerleri” neden Sağlık Hizmetleri Sınıfı’nda değil de Teknik Hizmetler Sınıfı’ndadır? Adından da anlaşılacağı üzere tamamen sağlıkla ilgili bir bölüm olması ve çalışma alanları tamamen hastaneler ve sağlık merkezleri olmasına rağmen Sağlık Hizmetleri Sınıfı’nda olmadığı için mağduriyet yaşamaktayız.Hastaneler biyomedikal teknikeri alımına çıkmakta daha sonra iptal etmektedir. Niye iptal edildiğini sorduğumuzda biyomedikal teknikerleri sağlık hizmetleri sınıfında değil o yüzden denmektedir. Bazı devlet kurumları da biyomedikal teknikeri alımına çıkmak istemekte ancak Sağlık Hizmetleri Sınıfında olmadığı için hiç alıma çıkamamaktadır. Bunun sonucunda da biyomedikal teknikerleri işsiz kalmaktadır. Biz sırf bu yüzden okuduğumuz bölümün işini yapamamaktayız. Bunun sonucunda işsiz kalmaktayız.Bu çok kötü ve içler acısı bir durumdur.Bu kafa karışıklığına yol açan ve karmaşık durumun en kısa zamanda düzeltilmesini istiyoruz.Bu durum mesleğimizi yapmamıza engel oluşturmakta, bizlerin işsiz olmasına neden olmaktadır.İçinden çıkılamaz sorunlar oluşturmaktadır. Bu mağduriyetin en kısa zamanda sonlandırılmasını istiyoruz. Lütfen bizim sesimizi duyun. Size yalvarıyoruz. Sadece ve sadece hakkımız olanı istiyoruz.”Biyomedikal Teknikerleri” olarak en kısa zamanda Sağlık Hizmetleri Sınıfı’nda olmak istiyoruz.Bu konuda sesimizin duyulmasını istiyoruz. Arz ederiz.”

Mail Sahibi: Mustafa Er

Google Adsense